|  | 

Restauracja duet Elbląg menu

SZKLARSKA PORĘBA

SZKLARSKA PORĘBA
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

obozy młodzieżowe (9)Szklarska Poręba nazwę swą zawdzięcza temu, że w okolicy już w czternastym wieku powstawały huty szkła. Tradycja ta nie zaginęła w okolicy i w pobliskiej miejscowości Piechowicach można nawet pod kierownictwem przewodnika zobaczyć jak przebiega technologia powstawania kryształowych cudeniek.
W obecnych czasach Szklarska Poręba to jednak największy ośrodek narciarstwa biegowego w Polsce i największy ośrodek turystyczny w Polskich Sudetach. Na nartach można tu szaleć nawet w kwietniu, bo średnio w roku jest tu 110 dni śnieżnych.
Największą popularnością cieszy się Szrenica, która jest najbardziej ukochanym miejscem dla narciarzy zjazdowych ( 20 km tras zjazdowych o różnej trudności), którzy z powrotem na ?górkę? mogą dostać się oddanym dwa lata temu najdłuższą i najnowocześniejszą kolejką linową ?Karkonosze Express?. W tych okolicach organizowane są już od kilku lat jedne z największych w Europie wyścigów psich zaprzęgów.
A po atrakcjach na stokach można zjeść, wypić kawę czy piwo w klimatycznej knajpce, których w Szklarskiej Porębie nie brakuje.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz urlopie:

szklarska-poreba

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Nepal

    Nepal

    Nepal Nepal Nepal to kraj położony w Azji południowej. Graniczy z Chinami oraz Indiami, co ciekawe nie posiada dostępu do morza. Największą cześć tego terytorium stanowią góry to aż 80 procent. Jest to pewien atut, który państwo wykorzystuje w celach turystycznych. Co roku przybywa tutaj wielu alpinistów chcących się po wspinać na najwyższe szczyty. Pomimo,

  • Mapa – Elbląg stare miasto restauracje

    Mapa – Elbląg stare miasto restauracje

    Restauracja MAPA powstała z inicjatywy dwójki młodych ludzi, których pomysł ukształtowały doświadczenia zawodowe, podróże, unikalne doznania kulinarne i estetyczne. Celem było stworzenie miejsca, w którym idealnie współgrałby ze sobą smak podawanych potraw, niepowtarzalny wystrój wnętrza i gościnność. Miejsca, gdzie każdy poczułby się dobrze, swobodnie, a jednocześnie wyjątkowo! Zespół MAPY składa się z osób, dla których