|  | 

Gdzie dobrze zjeść w Elblągu

Czarna turystyka

Czarna turystyka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_wakacje24.jpgZwiedzanie różnych miejsc na świecie od lat wpisuje się w ideę turystyki. Już starożytni Egipcjanie, czy Rzymianie podróżowali, by na własne oczy móc zobaczyć wytwory kulturowe swoich cywilizacji. I ten cel, cel odwiedzania historycznych miejsc przetrwał do dzisiaj.

Motyw poznawania świata, który towarzyszy turystyce poznawczej jest niezwykle rozbudowany. Jedni poznają miejsca przyrodnicze, inni zwiedzają jaskinie. A jeszcze inni z własnej potrzeby odwiedzą miejsca, które wiążą się ze śmiercią. Turystyka, której ideą jest odwiedzanie takich miejsc, oczywiście z należytym szacunkiem, jest tak zwana czarna turystyka.

Czarna turystyka to forma bardzo dobrze znana Polakom i w Polsce dość powszechnie uprawiana. Głównym celem turystycznych wypraw jest dawny obóz koncentracyjny zlokalizowany w Oświęcimiu. Jest to miejsce masowych mordów na Polakach i Żydach, których w latach drugiej wojny światowej dopuścili się Niemcy. Innym przykładem, tym razem w USA jest tak zwana strefa ground zero, będąca wspomnieniem tragedii na WTC.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz urlopie:

czarna-turystyka

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Gospodarka Jemenu

    Gospodarka Jemenu

    Gospodarka Jemenu Gospodarka Jemenu Jemen pod względem gospodarki jest bardzo zacofanym krajem. Państwo to posiada najmniej rozwiniętą sieć gospodarki. Dobrą wiadomością jest fakt, że zadłużenie tego kraju maleje i dziś wynosi tylko ok 40 procent. Jeśli jednak rozpatrzymy ten kraj dokładnie zauważymy niską inflacje, oraz duże bezrobocie sięgające 35 procent. W Jemenie na ma fabryk

  • Mapa – Elbląg stare miasto restauracje

    Mapa – Elbląg stare miasto restauracje

    Restauracja MAPA powstała z inicjatywy dwójki młodych ludzi, których pomysł ukształtowały doświadczenia zawodowe, podróże, unikalne doznania kulinarne i estetyczne. Celem było stworzenie miejsca, w którym idealnie współgrałby ze sobą smak podawanych potraw, niepowtarzalny wystrój wnętrza i gościnność. Miejsca, gdzie każdy poczułby się dobrze, swobodnie, a jednocześnie wyjątkowo! Zespół MAPY składa się z osób, dla których