|  | 

Mapa Elbląg

Cypr

Cypr
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Cypr

Cypr jest państwem znajdującym się na wyspie Cypr, ta z kolei umiejscowiona jest w części morza śródziemnego. Biorąc pod uwagę jego powierzchnie to nie wielkie państwo. Mimo to stało się w 2004 roku członkiem Unii europejskiej. Co ciekawe tereny te podzielone są na sześć dystryktów, ale tylko nad pięcioma Cypr sprawuje władzę. Najważniejszą osobą w państwie jest naturalnie prezydent, jest on wybierany przez ludność na okres pięciu lat. Władzę ustawodawczą z kolei sprawuje parlament. Cypr jest bardzo ciekawym państwem pod względem ludności, występuje tutaj kilka grup etnicznych. Rdzennymi mieszkańcami tej pięknej okolicy są naturalnie Grecy, nie brakuje jednak ludzi pochodzenia tureckiego. Dużą grupą są także emigranci z innych państw, którzy na Cyprze odnaleźli miejsce dla siebie do życia. Jeśli chodzi o zaludnienie nie jest ono może tak duże jak w Chinach, ale sięga poziomu 76 osób na metr. Najwięcej ludzi zamieszkuje wybrzeża i tereny nizinne, tutaj są najlepsze warunki do życia. Ze względu na dużą różnorodność mieszkańców na Cyprze jest wiele religii. Największą z nich jest prawosławie, islam i katolicyzmu, Cypr to nie wielki kraj, na którego terenie powstało wiele grup ludności, mieszają oni w odległych miasteczkach jednak kontaktują się ze sobą. Z powodu nie wielkiej liczby ludności każdy zna każdego. Cypryjczycy to naród bardzo otwarty na ludzi z chęcią witają trustów, lubią kontakty i nawiązywać znajomości.

http://fiter.pl/

Pozostałe artykuły o turystyce oraz urlopie:

cypr

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Mapa – Elbląg stare miasto restauracje

    Mapa – Elbląg stare miasto restauracje

    Restauracja MAPA powstała z inicjatywy dwójki młodych ludzi, których pomysł ukształtowały doświadczenia zawodowe, podróże, unikalne doznania kulinarne i estetyczne. Celem było stworzenie miejsca, w którym idealnie współgrałby ze sobą smak podawanych potraw, niepowtarzalny wystrój wnętrza i gościnność. Miejsca, gdzie każdy poczułby się dobrze, swobodnie, a jednocześnie wyjątkowo! Zespół MAPY składa się z osób, dla których

  • Loty do Eindhoven

    Loty do Eindhoven

    Samoloty Każdy z nas ma z pewnością swój ulubiony środek transportu. Dla każdej osoby jest to oczywiście coś innego. Niektórzy z nas zdecydują się na loty do Eindhoven, a inni wybiorą podróż pociągiem czy busem. Od czego to zależy? Każdy środek transportu ma na pewno swoje plusy i minusy. Samoloty są niezwykle szybkie i wygodne.